enuk
Тел.: +38 (057) 732-64-06, Факс: +38 (057) 732-78-22

Фактурна ДВП у новому вимірі

Від моменту призначення головного інженера ТОВ «Уніплит» Анатолія Коломійця на посаду директора підприємства минув лише рік, а втілені за цей час інноваційні розробки і нетривіальні виробничі рішення вражають самобутністю. Остання розробка заінтригувала навіть найвибагливіших споживачів: компанія «Уніплит» запровадила нову технологію оздоблення деревоволокнистої плити 3D-покриттям. Про те, як підприємство реалізує технологію фактурного оздоблення у плитному виробництві, розповідає пан Коломієць.

– Анатоліє Анатолійовичу, в чому полягає технологія 3D-покриття деревоволокнистої плити?

– 3D-покриття – це рельєфне нанесення лакофарбового матеріалу, відображене в тривимірному просторі, яке підкреслює натуральність поверхні ДВП. Залежно від сфери використання продукції та дизайнерського рішення, можна створити різноманітні ефекти як у структурі, так і в кольорі. Граніт, мармур, мішковина – такі фактури з площини ми втілюємо у новій 3D-плиті. Використання широкої гами кольорів і спецефектів (золота, срібла, прозорого, білого, чорного, синього, червоного лаку тощо) надає поверхні незвичної багатогранності.
– А що надихнуло Вас на створення нового продукту?

– Головним поштовхом стало створення сучасних моделей корпусних меблів без дверцят, в яких задня стінка є фасадом. І, щоб отримати належний естетичний вигляд, який би гармоніював зі стилістикою меблевого виробу, її слід гідно оздобити. На мою думку, 3D-покриття дає можливість по-новому сприйняти цей меблевий вузол.
– Новий продукт від «Уніплиту» розширив лінійку оздоблених плит. Розкажіть про відмінність фактурної ДВП від знайомої споживачеві оздобленої ДВП.

– Однією із головних переваг фактурної ДВП над попередніми моделями ДВПО є вражаюче відчуття рельєфу поверхні. Візуальна складність розширює можливості використання нової плити на фронтальних елементах меблів, а 3D-вимір ДВПО на стінках стелажів разом із підсвічуванням забезпечують цікавий стереоскопічний ефект. Таким чином новий продукт ТОВ «Уніплит» виправдовує власну назву. Різні моделі ДВПО, як і раніше, задовольняють попит на класичні рішення, а також прогресивні ідеї в сегменті меблевого виробництва.
Ми розпочинали з білого кольору оздобленої ДВП, актуального й досі, і поступово розширили спектр декорів плит до 30 текстур деревини, а це: дуб, бук, яблуня, клен, слива, вільха, горіх та інші цінні породи. Побажання наших клієнтів щодо оздоблення плити втілюємо як у мінімалістічних і стриманих дизайнах ДВПО, так і в складних колористичних рішеннях, які вимагають використання текстур тропічних порід деревини. Найважливішим у нашій роботі є те, що ми розвиваємося разом із нашими клієнтами – великими українськими та західноєвропейськими виробниками корпусних і м’яких меблів, котрі ретельно стежать за тенденціями меблевого ринку.

– Де можна застосовувати такі фактурні плити?

– Насамперед у меблевому виробництві як оздоблювальний елемент корпусних і м`яких меблів, стелажів, наборів полиць, етажерок і деталей стільців. У різноколірних моделях корпусних меблів нова плита може поєднувати основні комбінації кольорів, завдяки нанесенню контрастного лакового покриття на ДВПО (наприклад, червоний лак, що імітує текстуру деревини, нанесений на чорну основу оздобленої ДВП). Окрім того, 3D-покриття дає можливість використовувати таку ДВПО як стильний оздоблювальний елемент при оформленні спальних приміщень, скажімо, як декоративну панель до ламельних каркасів для ліжка.
Таку 3D-плиту можна використовувати і в столярно-будівельній галузі для виготовлення дверей, перегородок, панелей, підвісних стель та інших декоративних елементів.
І, звісно, фактурні ДВП можна застосовувати як внутрішні оздоблювальні елементи у автомобіле- і вагонобудуванні.

– Як ваші клієнти відреагували на новинку і загалом сприймають новації у виробництві «Уніплит»?

– Зусилля, яких ми докладаємо для вдосконалення технології виробництва, компенсують схвальні відгуки наших клієнтів і їхня довіра до якості наших виробів. Ми й надалі розширюватимемо асортимент продукції «Уніплит» і сподіваємося, що наші споживачі будуть задоволені результатом. Тож пропоную обирати класичні декори ДВПО і експериментувати з новими фактурними плитами, які, маю надію, приємно здивують різноманітністю використання. Відтак бажаю представникам меблевої галузі сміливих творчих ідей і успішного осіннього сезону.